Logo used for printing

HN afstemning
Hvor meget betaler du i staldleje pr hest? (Foreslag: Sebrina )

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater

Ungryttere og juniorer er udtaget til bruttotruppen i springning

Landstræner Bo K. Møller har nu udtaget de ryttere, der skal udgøre bruttogruppen for juniorer og ungryttere i 2020, indheldt efter henholdsvis A og B-gruppe

 

Følgende junior- og ungryttere er udtaget til bruttogruppen i springning

 

Ungryttere


A-gruppe 2020

  • Alexander Godsk
  • Anna Victoria Weilsby
  • Benedikte Rie Truelsen
  • Cecilie Amdi Juul
  • Christine Thirup Christensen
  • Clara Hallundbæk
  • Emmalou Falck Gubi Olsen
  • Kamilla Ladefoged Rasmussen
  • Phillippa Wildfang Linde


B-gruppe 2020

  • Anne Katrine Kolborg Johansen
  • Anne-Kristine Rie Truelsen
  • Camilla Mortensen
  • Caroline Rehoff Pedersen
  • Josephine Bøgh
  • Nanna Møller Ellegaard
  • Nikoline Gulstad
  • Sara Spåbæk Johansen
  • Sarah Svendgaard


Junior


A gruppe 2020

  • Emilie Louise Weilsby
  • Gustav Christian Jacobsen
  • Theodor Wildfang Just Linde
  • Josefine Sandgaard Mørup
  • Laura Baaring Kjærgaard
  • Maria Barnewitz Schou
  • Noona Wildfang Linde
  • Rie Rose Lindegren Roed


B gruppe 2020

  • Cecilie Kjær
  • Celina Fink Aabo
  • Christian Svendgaard
  • Emilie Heering
  • Emilie Mosegaard Christiansen
  • Emma Pietta Schou
  • Filippa Christer Andersen
  • Frida Munk Lassen
  • Gabrielle Strigel
  • Jacob Theodor Schmidt
  • Line Busk Heltborg
  • Linnea Ilsøe Madsen
  • Madelen Bennetsen
  • Maria Nørregaard Langhoff
  • Mette A. Jensen
  • Sabine Karlskov Lange
  • Sophia Lara Studd

 

Billede

 

 

Landstræner Bo K. Møller har nu udtaget de ryttere, der skal udgøre bruttogruppen for juniorer og ungryttere i 2020, indheldt efter henholdsvis A og B-gruppe


Tilføjet d. 07-02-2020 kl. 13:44 af i kategorien Ridesport.
Forsidebillede: Ingen titel af Tinele (hesti)





Seneste relaterede nyheder
04-02-20 Spring-seniorer udtaget til bruttotruppen
04-01-20 Martin Fuchs bedste på Longines ranglisten
19-10-19 Sejr til Karoline i CSI Pony 120cm
19-10-19 Hurtige ponyer og norsk sejr
19-10-19 Intenst opgør i Medium Tour finalen
19-10-19 Andenplads til Emilie Henningsen Schaefer i CSI1*
18-10-19 Helt urørlig Guido Jun Klatte i 140cm CSI3*
17-10-19 Isabel blev flot 2'er i 120cm ponyklassen
17-10-19 Michael Aabo bedste dansker i CSI3* 135cm
17-10-19 Linnea bedste dansker i SCI3* springning


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider