Jeg har brug for flere råd end jeg har fået på et andet site hvor jeg har stillet samme spørgsmål, så nu må i, kære HN'er lægge øjne til. 
Jeg fik sidste år i oktober en frivillig abort og fik i den forbindelse lagt en hormomspiral op. Jeg har i det års tid haft min menstruation, denne er kommet nærmest på klokkeslet præcis på den 21. dag. 
Denne gang er den så nu 9 dage forsinket?????

Jeg har taget en test, den var negativ. Jeg har fået at vide af en sød cyber-bekendt at det kan være min krop først nu er tilpasset denne spiral og det er derfor jeg slet ikke får min mens. Kan det passe? Før blødte jeg som en strukket gris, det sidste år har det slet slet ikke været så slemt, der har jeg kunne nøjes med trusseindlæg de værste dage.
Men, er det min krop som har, efter et år, vænnet sig til hormornerne og jeg fremover ikke vil have mens mere, eller kan jeg være gravid? 
Jeg skal til lægen på torsdag, men jeg har så mange spørgsmål at jeg bliver nødt til at spørger folket...