Jeg har brug for et godt husmoder råd.
Min kærestes lejlighed er sat til salg, da vi flytter sammen hos mig
Han har allerede flyttet sine ting, og er aldrig i sin egen lejlighed, kun for at hente post en enkelt gang om ugen (Hvor jeg ikke engang tror han tidligere har været inde i lejligheden)
I går kom vi så derop, og låste os ind. En stank af indelukket kloak stod i hele lejligheden (fælt). Der lå et kort fra ejendomsmægleren, at der havde lugtet fælt de sidste mange gange hun havde været der, og at hun ikke kunne få lugten væk selvom hun åbnede døren og åbnede for vandet.
Min kæreste er nu klar over, at han bliver nødt til at køre omkring og åbne vinduerne ofte, for der er jo ingen der gider købe en lejlighed der stinker af kloak. Men han er bange for det ikke er nok, da lugten jo til dels stammer fra kloaken.
Nogle der har en ide til, hvordan vi kan få lejligheden til at dufte af "køb mig"?