Søg en gang her på HN - der er tonsvis af tråde om lige præcis det emne.
Jeg kan ikke selv anbefale Liz - fik blodforgiftning og en rigtig grim tatovering derinde - der er forsøgt at rette op på den, men den skal tegnes over for at blive til noget der er ok at se på.
Har set rigtig meget af hendes arbejde og det er ikke alt sammen lige pænt!
Jeg var ikke selv så erfaren udi tatoveringer dengang - det var kun min 2. og jeg gik derind fordi hun havde et kendt navn og jeg troede hun var dygtig.
Det skal dog siges at det er 10 år siden nu og hun kan da muligvis ha' hævet sit niveau - men jeg kommer der aldrig igen.
Til gengæld har jeg kun gode erfaringer med
Alletiders Miss Roxy i Rømersgade ved Israels Plads - de har lavet nogle af mine. Alt efter hvad stil er de forskellige derinde Super-dygtige!
Nogle andre af mine er lavet hos Magic Moon (Tom Viking) mellem Enghave og Sydhavn stationer - et super hyggeligt sted. Tom er også rigtig god til "at finde på".
Men igen, alt efter stil...
BabyLou skulle også være kanon dygtig - har dog ikke været der selv.
Har kun set hendes arbejde på andre. 
Men kræv at se billeder af deres tidligere arbejde - der kan du hurtigt danne dig et indtryk af stilen og "kvaliteten".