Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Avl

 Død født føl til morgen, mangler du en hoppe
Forfatter: 
Dato:  01-06-2006 05:44

Min hoppe har desværre mistet et stort Kaiser Vilhelm føl tilmorgen. Han var død ved fødslen. :o( Det er så sørgeligt.


Hoppen er OK og har selvfølgelig en masse råmælk og nogle omsorgsfulde moder følelser hun vil kunne give til et andet føl. Har du mistet en hoppe? Eller hørt om nogen der har, så ring til mig på 25424362 med det samme.


Med venlig Hilsen


Leise Rikké Pedersen

Stutteri-carmen.dk


0
0
Svar på denne tråd
 
 rigtig sørgeligt!
Forfatter: 
Dato:  01-06-2006 11:48

Øv da, det er da rigtig sørgeligt...!


Du kan tilmelde din hoppe ammeordninger hos Nørlund hestehospital i jyllynd. Landbohøjskolen på øen.


Daka har også en ammeordning.


Håber i finder en som mangler hendes omsorg.




"Det tar lang tid, at få en gammel ven"

0
0
Svar på denne tråd
 
 ved at der er
Forfatter: 
Dato:  01-06-2006 18:00

ved at der flere der har mistet deres føl indenfor de sidste par dage. De har begge skrevet herinde.


Men ja, tilmeld til nørlund hestehospital, ring evt. til alle dyrlæge i omegn, og smede, de har ofte et ret stort kundekartotek, så de høre jo også en del rundt omkring.


Held og lykke med at finde et føl.


Mvh

Anette Vildal


*obs* IKKE kun til jer... Lad være med at sige at i ikke vil låne føl/hoppe ud. Tænk på dyrene. Man kan jo blive nød til at undvære sit føl eller sin hoppe et halvtårs tid, når nu der er sket noget så frygteligt som at, en af dem er døde. Held og lykke til alle.




Til salg:


Lækker unghingst efter Halim El Dahab

Læs mere på markedspladsen:


Lauge's E'jaaz

0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider