Hej Helene
Jeg kan kun udtale mig om den hoppe vi har haft til stations afprøvning og måden det er blevet gjort på på Frederiksværk.
Det har været yderst tilfredsstillende, og jeg kom ofte vil jeg lige sige, og ikke en gang er jeg kommet hvor det ikke er forgået på en sober og ordenlig måde, alle hestene blev behandlet ordenligt og taget godt vare på, og man tog også hensyn til hvor meget de havde været i hænder inden.
Syntes alle hopper var rigtig flot klargjorte og så godt ud ,og det taget i betragtning at nogen var fuldstændig rå da de kom.
Syntes Karin Niseen og Co har gjort et rigtig flot stykke arbejde og i mine øjne fortjener de stor ros .
Men der vil altid være for og imod , sådan er det alle steder, der har iøvrigt lige været en aften hvor man kunne komme og se hvordan tingene forgik så der har man kunne få indblik i hvad stations afprøvningen byder på 
Kan kun varmt anbefale det og ved mange andre også har været meget tilfredse
ikke sidste jeg sender en afsted.
mvh Hanne