Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Avl

 Sports pony kårring
Forfatter: 
Dato:  08-07-2002 00:10
Hej jeg ville bare lige fortælle jer allesammen, at jeg har været til kårring i DSP i dag med mine to ponyer Kaja og Chili Hot, Kaja fik 62 p og chili fik 61 p, hvliket jeg er rimelig tilfreds med !!Hvad er formålet ved at leve?? Stå op, spise, i skole, spise, læse vidre i skolen, hjem, spise, ud at ridde, spise, på arbejde, hjem igen, spise, se fjernsyn, spise, i seng... og sådan fortsætter, jeg er sq glad for at være i live






http://www.sportspony.dk;-D;-D
0
0
Svar på denne tråd
 
 Re: Sports pony kårring
Forfatter: 
Dato:  08-07-2002 08:49
Hej Heidi.

Tillykke med resultatet.
Gik de i stambog eller i forregister?

Mange hilsner fra Sanne.

Husk at besøge http://www.sportspony.dk
0
0
Svar på denne tråd
 
 Re: Sports pony kårring
Forfatter: 
Dato:  08-07-2002 21:43
Jeg var også til DSP kåring, hvor en hoppe af egen avl, efter min dejlige pintohingst Donatello Vesterlund, gik i stambogen!





(i) Rigtige ryttere rider PINTO (i)

http://www.pintostutteri.subnet.dk
0
0
Svar på denne tråd
 
 Re: Sports pony kårring
Forfatter: 
Dato:  08-07-2002 23:03
mine gik i forregisteret, ingen af dem har papire.. men det kommer der en dag på deres børnebørnsbørn.. osv.. det er sjovt med de små følsebasser *GG* og charlotte, mange gange tillykke, hvor mange point fik den??











http://www.sportspony.dk;-D;-DHvad er formålet ved at leve?? Stå op, spise, i skole, spise, læse vidre i skolen, hjem, spise, ud at ridde, spise, på arbejde, hjem igen, spise, se fjernsyn, spise, i seng... og sådan fortsætter, jeg er sq glad for at være i live
0
0
Svar på denne tråd
 
 Re: Sports pony kårring
Forfatter: 
Dato:  09-07-2002 21:03
Jeg hørte ikke mine point, da hjælperne alle skulle sige tillykke, mens karakteristikken blev givet, og vi kunne ikke få en kopi af dommersedlen. Så jeg må pænt vente til det kommer fra landskontoret.

Det, der var så spændende, er at der ikke er fuld stamtavle på min hingst, men da han er kåret til hovedstambogen i Dansk Pinto, kunne afkommet alligevel kåres højere end forregister. FEDT!





(i) Rigtige ryttere rider PINTO (i)

http://www.pintostutteri.subnet.dk
0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider