Hejsa
Det er gået stærkt...
...i lørdags kom der en fyr kørende ind i gårdspladsen, han havde set vores ejendom var til salg på DBA, og ja han kom igen senere på dagen med sin kone og en af deres dørte.
Søndag gav de besked om at de gerne ville købe, vi fik aftalt de små detaljer på plads, og idag har vi været ved mægler og skrive under på salgspapirerne!
De overtager 1. januar 2008, så vi har travlt med at pakke det hele og se om vi kan finde noget at bo i (flytter til Billund eller Grindsted egnen, da vi begge arbejder deroppe). Når vi ikke at finde noget, så invaderer vi mine svigerforældres gildesal! Hestene kommer enten ud til en bekendt i Esbjerg eller med op til "sviger-mekanikken" indtil vi finder vores nye hjem!
Lene