Heeej...
I september blev Anna og Lesley (min gamle pony) klubmestre i dressur i Hundested Sportsrideklub 
Den samme weekend fik hun overrakt tæppe + pokal for at vinde klubbens championatsliste (top 5) som mest vindende rytter.
Det samme gjorde hun på den hest som er opstaldet hos dem som hun rider, så hun fik kradset alle 4 tæpper sammen den weekend, som 2 x klubmester (pony og hest) og 2 x top 5 vinder (pony og hest)
Igår kunne vi så endelig få min mail til at modtage billederne de tog - desværre kun to af dem. Måske ikke de bedste billeder, men det var skønt at få dem alligevel.
I får lige en kigger

Lesley og Anna får overrakt tæppe, medalje, pokaler, rosetter etc. for klubmesterskabet. Trætte Lesley 

Annas samlede præmierhøst den weekend. Blær blær 
Det går bare så godt med dem. Sidst de var til stævne blev de nummer 3 i PRI og fik første kval. til B-pony. Dagen efter var de 1 point for at få anden kval. Argh, surt. Og i weekenden skal de starte sjællandsmesterskab.
Årh, hvor jeg savner den pony..
Drt var lige lidt herfra. Fortsat god aften.