kom lige bare til at tænke på for nu sider jeg og høre travis med sing..
jah min famillie har rimelig mange penge og bor så fint åh alt er perfekt! nææ nej. når man har vener med hjemme skal man lige sige at de skal passe på og lukke dørene.. jaah sygt, jeg skal rode op to gange om dagen.. lad hver med at gris.. ikke til at tage det! er der andre der har det sårn??
husk hver glad!
krammer
Ringenes Herre og heste er det BEDSTE!!
hvis du ikke bruger hue bliver du forkælet.. når man er forkølet bliver men hæs.. så visker man og det kommer man i spjældet for.. og når men kommer i fængels tager man stoffer.. og når man tager stoffer så dør man! så husk den forbandede hue! grinern..
End slet ingen! Hver du nu glad... Men jeg sir bar: Godt det ik r mig der skal ryde så MEGET op!
Min familie har da oz ret mange penge... Men dem bruger jeg på hestene!
Knuz Zafir-pigen, Isa-Bell og Mon Cheri! Jeg har lavet et band! De styrtene musikere! Vi har en melodi: Ringklokke, skrig, larm!
Vi har ikk så mange penge igen..
Men vi er da heller ikk fattige..
Ej, vi klarer os HELT fint!
Hvis jeg bar rydder op en gang i ugen, så er min mor lykkelig..
(plejer næsten aldrig at rydde op)
Vi har oss 3 hunde, og hold k*ft de grisser!
He, he.. Vi bor slet ikk fint.. Bar no,alt.. Hvis man ka kalde det det.. Men jeg er sgi tilfreds med såen jeg bor.. He, he.. Har mit eget værelse, og så er det sgi fint.. Nu mangler jeg bare en hest..
Rikke, som faktisk nok snart må få en hest..!
Læs Klaus Hempflings bog; At danse med heste Den er skide god!