|
|
| ny hesteside!...kik! |
| Forfatter:  |
Lord_of_Horses |
| Dato:  |
29-06-2003 16:10 |
|
halløjzza
jeg ved godt overskriften ik er god og dette rigtig høre til opslagstravlen! men nu skriver jeg det her og ingen kan stoppe mig  !!
prøv: www.tilde.ridesiden.dk der kan du få din egen net-pony!, og der kommer nogle fler rytter kommer der en masse stævner o.s.v.!
hvad sys i om den?? det er min pennevens & min hjemmeside!
 Prinsessen & Mathilde  Ønsker Alle En God Sommerferie  KnuZZer Mathilde & den dejlige hest Prinsessen 
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
| Når du nu ved........ |
| Forfatter:  |
Ludvig |
| Dato:  |
29-06-2003 17:35 |
|
|
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
| Heller ikke moi! |
| Forfatter:  |
HesteNuzz:) |
| Dato:  |
29-06-2003 17:40 |
|
Opfordring til alle: gør hva' Ludvig skriver!
~♥~MøzZ & KøzZ HesteNuzz~♥~|& naboens hypZere, Frig, Ruthi & Lotte|De som er kloge og som har hjerne, begriber aldrig nogenting. [-Peter Plys-]
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
|
|
|
|
| HALLO!!! |
|
|
Ikk for noget, men hvis hun nu gerne vil skrive det her, så lad hende da! Hun behøves jo ikke havde den store skæld ud, når hun godt ved det selv!
Så næste gang, så klap lige hesten, ikk?
Marie~Magic
Verdens bedste hest er Magic
MSN: Marie_andersen9@hotmail.com
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
|
|
| LUDVIG! |
|
|
Men hvis hun nu har lyst til at "poste" Det her, og hun godt selv ved at det er forkert, så lad da vær' med at Skælde sår'n ud på hende! Når hun har skrvet det, så lad være med at gøre mer' ud af det... Længere R den ikke!
Hvis du synes hun skulle lade være, så lad da selv vær'! Hun skriver jo at hun udmærket ved at hun skal "poste" det under opslagstavlen. Hvis hun nu er så glad for det der spil hun har fundet på, eller hvad det nu er, så lad da hende om det! Det kommer jo ikke os ved!
8-)Ingen Kritik, bare en lille ting som er vigtigt at huske Marie~Magic
Verdens bedste hest er Magic
MSN: Marie_andersen9@hotmail.com
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
| Hvis hun........ |
| Forfatter:  |
Ludvig |
| Dato:  |
29-06-2003 22:11 |
|
Ikke havde vidst det, eller senere havde sagt undskyld, og at hun vidste det var forkert. I en senere tråd.
Men når det er formuleret på den måde.... Så er det sq for dumt, rent ud sagt.
Hvis hun er så glad for det spil, kan hun poste indlægget i det rigtige forum, når hun nu VED det. Så kan hun jo bruge sin viden til det!
Det er sq for provokerende at hun skriver at hun ved det men er lige glad.
Hvis hun havde postet det på opslagstavlen, havde mange flere sikkert hoppet et kig derind. Og hun havde fået POSITIVE svar.
Og det der: Ingen kritik..... Og en glad lille smiley
Spar det.... Efter den samtale du begyndte inde på MSN. Helt ærlig. At flippe ud over at jeg ikke anede hvem du var, og at skrev "Hva´ nu?" For helvede..... Hvis det er ens måde at hilse på.... fordi man ike gider det "Død snak".
Svagt! //Ludvig  Min drømmehest er en ukendt sjæl, uden hjem, uden hvile, men vil dog altid følge mig. Ludvig
*Pas godt på dit udstyr - Du ved aldrig hvornår du får brug for det* MSN: Marshall@mail-online.dk
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
|
|
| En regl er en regl. |
| Forfatter:  |
Ida(Halifax) |
| Dato:  |
29-06-2003 22:32 |
|
Hej Lord_of_the_Horses,
Som skrevet før, så er der ikke særlig mange svære regler på JHN.
Reglerne er ikke lavet for ingenting, og dem der er her skulle gerne overholdes.
Der er et forum, der hedder Opslagstavlen. Dér skal man poste hjemmeside-reklamer. Også selvom der kommer flere svar på Hyggeforum.
Man kan jo heller ikke gå ind i en butik og stjæle en vare, og så bare undskylde overfor ekspedienten og sige, at man godt ved det er ulovligt, men man gør det lige alligevel
Langt de fleste fejlpostede indlæg bliver slettet -dette var også blevet slettet, hvis jeg havde set det noget før. Men når der er så mange svar, bliver de altså ikke slettet.
Derfor -lad være med at sætte dem herind en anden gang, når der nu er en Opslagstavle til denne slags indlæg og du godt ved at de skal være der.
Tak
Mvh. Ida
Moderator på Junior-Heste-Nettet
ICQ:177703680 MSN: halifax_ida@yahoo.dk
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
| Ludvig har ret... |
|
|
Og sådan er det!
Og Ida er kommet med en GOD forklaring, men det er Ludvig osse kommet med!
Og desuden kan du, Marie, godt snakke ordentlig herinde! Vi kan vel godt opføre os lidt modent herinde, ik!! TAK
Så er dette indlæg vist afsluttet! 
Ha en fortsat god aften..
^~~VrinZk, Nina~~^ &, så min super dejlige springponZe, MizZ Flicka! Ta' et kig på min, præZ, der er billeder af mig og skøndheden, MizZ Flicka!  ¤Rigtige ryttere rider spring! Men rigtige ryttere rider også fordi de kan li' det!¤
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
| Marie~Magic |
| Forfatter:  |
Ludvig |
| Dato:  |
29-06-2003 22:44 |
|
Var det nu også det? Så vidt jeg ved (Og jeg har gemt hele samtalen) Så begyndte du med At skrive:
"HeY" - Fair nok så længe.....
Jeg skrev "Hva´ nu?" Et simpelt spørgsmål. Ville gerne vide hvad du ville, for hvis det ikke var vigtigt kunne jeg jo lige så godt fortsætte min skrivning. (På min bog)
Du svarede så: "Hvad fanden mener du?" - Ok fair, selvom et "Hva´ fanden" er knap så fair.......
Svarede: "Det jeg skrev" For det var jo det jeg mente? Et simpelt sprøgsmål, ikke andet.....
Og så begyndte du at skrive jeg var dum at høre på osv.
Og rode dette indlæg ind i det.
Så så at sige var det dig der begyndte. Fordi du openbart ikke kan acceptere min måde at skrive på. Nemlig at gå lige til sagen. //Ludvig  Min drømmehest er en ukendt sjæl, uden hjem, uden hvile, men vil dog altid følge mig. Ludvig
*Pas godt på dit udstyr - Du ved aldrig hvornår du får brug for det* MSN: Marshall@mail-online.dk
|
| Svar på denne tråd |
|
|
|
|
|
|
|