Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Opslag, billeder og video

 Håbløs hund tsk tsk...
Forfatter: 
Dato:  25-11-2010 23:15

søreme om jeg så ikke kommer hjem her til aften efter et møde, og så har Diva forsøgt at æde sig ud gennem kattelemmen/døren!! ØV! Blev pissegal og grinte på en og samme tid, for døren og kattelemmen er ødelagt, men på den anden side så det altså ret sjovt ud, at hun havde kattelemmen rundt om halsen he he


Det ligner hende ikke, men hun har været på dyrehospital i dag og få taget billeder af hofter og albuer (HD/ AA), så hun var nok lidt frustreret af at have været derinde og så senere på dagen blive efterladt i 2 timer. Er træt af kattelem og dør skal skiftes ud, men er på den anden side også glad for hun er OK. Håber måske min hundeansvarsforsikring dækker da det er lejebolig? eller indboforsikring?


her er et billede af udyret:




sæt dine dyrs behov før dine egne!!!

0
0
Svar på denne tråd
 
 98765456879
Forfatter: 
Dato:  25-11-2010 23:56

ej kan ikke lade være med at grine... Hvor er den bare dejlig... Kan desværre oplyse dig at din forsikring desværre ikke dækker da det er dig som står for ansvaret af boligen, dermed er det dine ting den har ødelagt..

Har en veninde som har spurgt om det samme..


Håber vovsen fik det nye halsbånd af uden for mange skæmmer smiler..



Hilsen Annette

(Mor til banditten Noah og ejer af den franske bulldog fluffy)

0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider