Hey alle.
Lige et kæmpe smil herfra.
Jeg har i dag haft min låne-hest's ejer og hendes veninde på besøg, for at se mit arbejde med hendes hest Cicero(vallak, 5år e. Come Back II).
Jeg har haft ham hernede i 1½ måned ca. og han har gjort rigtig rigtig store fremskridt. (Lækker hest og snart til salg)
Hun var rigtig glad og jeg fik rigtig meget ros. 
Jeg havde fortalt at der skulle være kursus med Andreas Helgstrand på Suhrsminde og at jeg ville tage over og kigge så jeg kunne få lidt fif. Havde ikke råd til selve kurset.
Da hun kom i dag stak hun mig en konvelut og sagde at hun blev nød til at bede mig holde fri 2 dage i Marts.. Helena her fattede intet og troede at jeg skulle fremvise heste, og sagde at jeg måtte lige se datoerne og finde på noget..
Så åbnede jeg brevet og der lå en "billet" til Andreas' 2-dags kursus....
Blev jeg glad da.. Det var lige så jeg rystede.. 
Det er et "dyrt" kursus, men det at jeg kunne mærke det var en gave fra hjertet betød virkelig meget.
Tusinde tusinde tak Helle. Jeg glæder mig som et lille barn til det kursus.
Tak til jer der kiggede med, kom gerne med et glædes udbrud selv, eller en kommentar 