Synes ikke jeg ville tilføje flere "hov-jeg-glemte-liiige"-kommentarer til min seneste tråd, så oprettede lige en ny, da jeg fandt noget video på min telefon af Ophelia, som jeg gerne vil vise jer.
Ophelia var begyndt at udvikle sig meget specielt i styrken i traven + mht hendes temperament, som ind i mellem godt kan være lidt tricky. Galoppen er på videoen ikke nær så stærk, rummelig og flydende som traven, hvilket nok også kan skyldes træning af enkelte changementer.
Videoen er fra september, og vi var meldt til vores første MB i december, men hun blev jo desværre skadet i november, og vi bøvler stadig med det. Øv 
Når skaden er behandlet vil den nok stå på en masse genoptræning, så der går nok noget tid før vi kan vise videoer som denne. Men jeg glæder mig bare til hun er klar igen 
www.youtube.com/ watch?v=gOj0jGZkXwo&am...e=youtu.be
Men her er linket - husk lige at kvaliteten kan ændres forneden til HD. Så er det lidt bedre 
Nyd hende - det gør jeg!