Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Hyggesnak

 Ja så Godmorgen !
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 07:04

Ja det er et stykke tid siden sidst, og Maxi er stadig min bedste ven, og han står og venter på mig, lige nu. Men hvem gider stå i stalden nu, jo da hesten gør. Og hvad er det så den står i og venter, jo Maxi står i den balle halm han fik i går, og han står og gumler noget på den, så jeg skal jo over til ham, og hælde foder i kryben, det glæder ham altid, når jeg gør det. Og de andre tre er også glade for det, og så er der jo ikke så lang tid til at de skal ud.




En hest er en Oldenborger Jan ;-D
Alle andre er bare billige efterligninger :-D

Sadelmageren ! Hils på Maxi , måske er han hjemme
Monty Roberts Hatten af og tør fødderne fø
0
0
Svar på denne tråd
 
 Godmorgen
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 07:34

Je det er dejligt at vide at der står nogle og venter længselsfuldt efter en. Skøn hest du har, har også fornøjelsen af et par Oldenborgere.



Hilsen Karen og Bento
Man rider som man sadler!!
0
0
Svar på denne tråd
 
 go morn
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 07:34

Jeg er lige ankommet til dagens arbejde , her er dejligt stille, der er ikke mødt andre. Om lidt er min morgen the klar.

Så lidt HN og morgen the og så igang med dagens opgaver.


Den lille hest må vente med mit selvskab til i eftermiddag - ØV, men hvis jeg havde hesten hjemme er jeg bange for, at jeg ikke kommer hjemme fra.


med ønske om en god dag til alle


Julle

0
0
Svar på denne tråd
 
 Godmorgen
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 07:49

Godmorgen til dig, Jan! Og til alle andre!


Som sædvanlig kan jeg kun sige, at jeg misunder dig, at du har hestene lige udenfor døren.



MOR TIL KAROO, OG EJER AF JACOB KLAPHAT

Formand for en lokal

ponyafdeling af D.Å.H.M.

Men modstander af skarpe bid og hjælpetøjler!

0
0
Svar på denne tråd
 
 Godmorgen Jan
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 07:56

Og alle I andre..


Tja, jeg ville også gerne have mine hjemme igen, det var så hyggeligt dengang.


Jeg vil snart køre i børnehave med Sofie, de skal på tur i dyrehaven i dag, og det glæder hun sig rigtig meget til.

Bagefter vil jeg køre ud, og lukke heste ud.




Al sorg, al angst handler om en tilknytning til et andet individ, som er blevet brudt, eller risikerer at blive brudt. Al sorg er kærlighedens pris.



0
0
Svar på denne tråd
 
 Godmorgen fra mig
Forfatter: 
Dato:  19-01-2006 08:00

Er lige ankommet på jobbet og sidder med min morgente. Er også misundelig på dig Jan, ville gerne have vores lille hyp + et par stykker til lige uden for døren. Men må desværre vente til i eftermiddag. Jeg skal op og se min datter veninde få undervisning på vores pony. Charlotte har desværre hjernerystelse og må ikke ride i 2 uger og nej hun er ikke faldet af.

Sød kategori 3 pony sælges


Vær mod andre som du selv vil behandles

0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider