Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Hyggesnak

 Facetime?
Forfatter: 
Dato:  19-12-2018 14:01

Hej, jeg er kommet i tivl omkring brugen af facetime. Jeg har en masse amrikanske venner, og vil gerne kunne snakke med dem uden det kommer til at koste mig en bondegård. Og facetime går vel over wifi så det kommer vel ikke til at koste penge?

 

De amrikanske telfon numre er jo længere end vores danske, så skal jeg bare skrive deres numre ind når jeg vil facetime med dem? eller skal jeg bruge en mail eller noget trejde?

 

Det vigtigste er sådan set bare det ikke koster penge, og har haft succes med brugen af facetime før i tiden, men ved ikke om de er noget andet når nummeret er længere end de danske?

0
0
Svar på denne tråd
 
 Data....
Forfatter: 
Dato:  20-12-2018 10:26

Du bruger data, når du Facetimer, så hvis du ikke har fri data, skal du lige holde øje med forbruget.

 

Du kan se her, hvordan du gør: onx.dk/tips-tricks/tip-tjek-hvor- meget-data-du-bruger-under-facetime/

 

Hilsen Sif


Det er sjovt at tage fjordheste alvorligt


www.sadelrummet.dk

0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider