Ha ha ha, Jens, det er rigtigt nok at franskmændene altid skal være på tværs.
Så det undrer mig ikke at der skal noget andet til end det gængse set-up. Hvorfor gøre det let, når det kan gøres besværligt? Meeen nu bor jeg i Italien, hvor det heller ikke altid er lige let, så jeg har træning. 
Jeg havde en optimistisk ide' om at det måske bare var sådan en plug and play-ting (og det havde manden vist også), men hvis der skal alle mulige adaptere til, så tror jeg at jeg snakker med elektromekanikeren, det er nok det nemmeste i længden.
Men tak for hjælpen, det gjorde mig klogere!
Lene
P.S. Og det var også mig med reservehjulet og skumflasken, det viste sig at der var en knap 2 cm revne i dækket, så det blev udskiftet med et nyt. Og det gjorde det andet fordæk også, da det havde en grim bule som kunne udvikle sig. Åhh, brugte biler, er de ikke bare "sjove"? 