lige høre hvad min far gjorde sidste år...
Vi har det med at drille hinanden på det groveste, og dette år tog han det lige alvorligt nok!
Jeg blev ringet op kl 3, natten til 1.april, og en fremmed mand fortalte at han var fra politeiet og spurgte om jeg havde en rød seat ibiza med reg nummer UK 50 362 - øhh ja, det havde jeg da.
Så sagde manden at de havde snuppet to unge mennesker i den på motorvejen og at de havde lavet mange buler i den. Jeg skulle straks komme ned og hente den, samt indgive anmeldelse hvis der manglede noget i bilen.
Så jeg ringede til min far og bad ham hente mig og køre mig til politiet.
Min far kom - og kørte i en forkert retning, og jeg sagde: "nej nej far, vi skal til politiet!!!"
Min far vendte sig om mod mig og sagde nej, vi skal lige herned til Spars parkeringsplads - hvor min bil så holdt og ventede!! Flot!!! APRILSNAR sagde min far..
Tror I jeg var sur?? Det var gennemført til mindste detalje, og jeg fattede ikke mistanke overhovedet - måske tænker man ikke så rationelt midt om natten når man bliver vækket af en "politimand"!! 