Hey allesammen
Jeg "fik" i sensommeren en lille hittemis (hunkilling) og besluttede mig for lidt efter at anskaffe mig en mere så hun havde selskab. Den nyeste af dem er fra 12 juli den første ved jeg naturligvis ikke helt hvor gammel hun er, men hun er ældre.
Nu er der så det at den yngste er begyndt (siden igår) at vandre hvileløst rundt og miave og miave og miave igen, og igår satte hun sig fuldstændigt umotiveret ind i vores seng og tissede på min kærestes dyne 
kan det være løbetid der allerede er startet, undrer mig så bare over at det er den yngste der starter først men det er måske meget individuelt??? Eller er der noget andet hun prøver at fortælle mig eftersom hun også tisser i sengen, (jeg tænker blærebetændelse) men de er begge to indekatte. Ja jeg er rimelig ny med det her kattehalløj, så håber nogen derude med mere erfaring ku være behjælpelige.