Illum: JA vi er netop fjollede, men det kan vores samvittighed ikke "regne" ud..
Det må den til at lære..
Min hest skal ligeså tidligt ind på onsdag også .. Men jaa han overlever forhåbentlig!
Heldigvis kommer min hest også ud ved 7.30-8.00 tiden ..
HorsemanshipFan: Kan virkelig godt forstå din dårlige samvittigthed .. Ville jeg også have hvis min hest kun var ude 3-4 timer om dagen .. Men sådan må det jo være engang imellem .. 
LineG: Det er kun en selvpasser stald fordi MIN hest har gjort den til det .. Hende der har stalden har haft brækket nakken, og vil ikke gå med heste der er dumme, og min hest kan (meget sjældent) godt finde på at være en smule dum at gå med .. Hendes mand kan dog sagtens gå med ham, men han har taget ind et par gange sidste uge, så kunne ikke lide at spørge igen
Og det næste "minus" (det er som man tolker det) er, at der kun er to bokse og to heste i den stald min hest står i (Ejeren har en nyere stald til sine egne) og hende der ejer den anden hest er på efterskole, så den hest passer jeg også .. 
JAA der er massere undskyldninger .. 