Ja jeg formoder at rodeo tyre falder ind under kategorien "andre dyr". Nå spøg til side, sagen er den at jeg søger erfaring med rodeotyre - nogle gode tips til hvordan man bliver hængende så længe som muligt?
For sagen er den at der hvor jeg i øjeblikket er i praktik, holdes en kæmpe fest (og jeg mener kæmpe, da den er for de store arkiekt og inginør firmaer i århus) og jeg har været så karlsmart at melde mig til konkurrencen med hved der kan side længst på en rodeotyr, da ingen andre af dem jeg er i afdeling med turde.
Så praktikanten skal op på tyren og forsøge ikke at gøre sig al for meget til grin. Men indtil videre er min eneste force at jeg er rytter (og har blevet på ryggen af adskillige tossede krikker) - men er det mon nok til at slå en flok arkitekter i sorte rulle kraver og med sorte designer briller.
Gode råd og væddemål på min placing modtages gerne... 