Min veninde er ved at købe en pony. Den skal handels undersøges i morgen. Spørgsmålet er så om dyrlægen skal skrive direkte i forsikrings selvskabets papirer eller om det er nok at det er de sædvanlige dyrlæge papirer der skal indsendes. Det ser ud til at der skal skrives i forsikrings papirerne, men det virker bøvlet, nogen der ved ?
Söger oplysninger på DV VALLAK, Mrk DV114. Hanetrit i perioder. 168 cm , speciel blis, 4 sokker. Se han på min präs eller hjemmeside.
Sælges :Supersmuk Shetlandshingst 3,5 år. Uden stamtavle. 90 høj.
hoppe i foråret, stod hun meget langt væk og jeg ville have hende forsikret inden køreturen hjem. Vi kunne ikke nå at få tilsendt forsikringspapirer op til dyrlægen. Så vi gjorde det sådan at dyrlægen udfyldte nogle andre papirer end forsikringens og faxede dem til kongeriget danmark. Jeg sendte så samtidig en forsikrings begærring som jeg havde fået udleveret af kongeriget danmark. Det var der ingen problemer i, vi aftalte bare lige det hele telefonisk inden.