Ja det er FARLIGT at være på slankekur! Nu er i advarede!
Startede på en tiltrænge slankekur igår, sammen med en veninde... Friske som vi var skulle vi jo ud og gå. Det endte med at vi var ved at blive kørt ned af mini-rockerne (knejter på scootere).
Her til aften hvor jeg så skal til at lave min mad, smider jeg olie på panden, og smider min kyllingefilet på. Vil så lige tage den op fra panden for at se om den er gennemstegt. det falder så desværre af gaflen, og ned i en blabding af olie og væske på panden. Det gik ud over min tommelfinger! Ind under vandhanen med fingeren, og jøsses det gjorde ondt!
Min mor mente bestemt at jeg skulle til lægevagten (hun ringede lige helt tilfældigt 5 min efter det var sket) og hun skulle nok køre.
Er lige kommet hjem, og for sulen hvor gør det ondt ind imellem! Piv piv! Så nu venter jeg bare på kæresten kommer hjem og laver noget jeg kan få at spise! Er pænt sulten, og tror jeg kommer til at bryde min slankekur, for har IKKE lyst til kylling lige nu!