Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater
Brugernes Arrangementer

 5883: Susan Kjærgård: Hestens motivation
Forfatter: 
Dato:  07-11-2013 18:21

I samarbejde med Susan Kjærgård har vi fået skræddersyet et foredrag, som er relevant for både konkurrencerytteren såvel som for hyggerytteren. Foredraget handler om, hvad heste motiveres af, og hvordan man med viden herom bedst kan optimere samarbejdet med hesten og dermed også få mere rideglæde. For dem som ønsker at læse lidt mere, så kan man på denne side læse, hvad baggrunden for foredraget er: http://www.blueberryhill.dk/index.php/artik/8-beginners. Et opslag til ophængning i stalde og rideklubber kommer snarest, også med lidt mere specifik info om foredragets indhold.

Foredraget foregår onsdag d. 20/11 kl. 18.30. Der vil blive serveret vand og en sandwich. Ved tilmelding bedes man give besked om man ønsker en sandwich med æg/rejer, skinke/ost eller kylling/bacon. Foredraget koster 150 kr. for medlemmer af Sydfyns Rideklub og 200 kr. for øvrige. Tilmelding skal ske senest 16/11 til sfr@sydfynsrideklub.dk. Tilmelding er først gældende ved indbetaling af beløbet til reg.nr. 5054, kontonr. 0001154832.

Foredraget foregår i rytterstuen hos Stald Hera på Kilenvej 30, 5883 Oure. Alle er velkomne.

1
0
Svar på denne tråd
 
 Opslag..
Forfatter: 
Dato:  08-11-2013 13:24

Det "officielle" opslag kan ses her, og må meget gerne hænges op i stalden, rideklubben mv: www.facebook.com/groups/37735376697/

0
0
Svar på denne tråd
 



Svar på denne tråd (Kræver login)
(Oprettelse og logind på Heste-Nettet foregår via Peercraft)


Fora og Emner | Museum | Vejledning | Adfærdsregler | Opsætning | Kontakt Heste-Nettet


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider