Der er idag en så stor tilstrømning af daglige indlæg/svar på ryttersnak at det ikke lever op til gældende guidelines for moderation.
Dette giver utilfredshed fra brugernes side og derfor er det blevet besluttet at der skal ske følgende ændringer for moderation:
* På hyggesnak og opslagstavlen vil der indtil mødet 25.-27. oktober kun blive slettet dobbeltposteringer.
* På resten af foraene vil der blive modereret som hidtil og dermed gældende guidelines for både brugere og moderatorer.
På mødet 25.-27. oktober vil der blive diskuteret moderationssystemer og andre tiltag og forbedringer af HN. Skulle nogen have idéer - og gerne velunderbyggede - er det altid muligt at poste dem under "forslag til heste-nettet".
På vegne af moderatorerne,
Ændrede moderationsregler
Tilføjet d. 15-10-2002 kl. 23:05 af C Henrik Biering i kategorien Nyt fra Heste-Nettet.dk.

