Logo used for printing

HN afstemning
Hvor meget betaler du i staldleje pr hest? (Foreslag: Sebrina )

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater

Hold udtaget til 1. afdeling af Baltic Cup

Det danske springhold til første afdeling af af nationalsprigning ved Baltic Cup 2019 for de unge ryttere, er udtaget af landstræner LarsTrier Kjøller

 

Det danske springhold er udtaget

Landstrænere Lars Trier Kjøller og Bo K. Møller har nu udtaget de ryttere, der skal repræsentere Danmark i Nationsspringningen ved den første afdeling af Baltic Cup 2019. Første afdeling af den nordiske turnering afvikles på Riders Cup ved Herlufmagle, Sjælland den 17. -20. januar.

 

Pony Kat I

  • Freya Strandby Møller
  • Nicoline Dresler
  • Isabell Vang Hvitved
  • Lærke Isabell Godsk

 

 

Pony Kat II

  • Karoline Sloth Kjær
  • Olivia Høyer
  • Freja Høyer
  • Line Busk Heltborg
  • Hest Children
  • Amalie Reimer
  • Josefine C Jacobsen
  • Victoria Perez
  • Olivia Dresler

 

Hest Junior

  • Anne Kristensen
  • Charlotte Bjørnstrup
  • Olivia Espersen
  • Louise Engelsted

Billede

 

Det danske til første afdeling af af nationalsprigning ved Baltic Cup 2019, er udtaget af landstræner LarsTrier Kjøller (Arkivfoto: JP-Photo.dk)


Tilføjet d. 12-01-2019 kl. 10:35 af i kategorien Ridesport.
Tags: Spring.
Forsidebillede: Ingen titel af Tinele (hesti)





Seneste relaterede nyheder
13-02-19 Deusser i spidsen før World Cup finalen
30-01-19 Junior- og ungryttere i spring udtaget til bruttotruppen
28-01-19 Træningssamling i spring for junior- og ungryttere
28-01-19 Pigerne godt fra start i Agria
20-06-17 Valegro og Dujardin skifter (måske) karriere
23-07-16 VM i Bromont aflyst - FEI leder efter en ny arrangør
11-07-16 Se verdens bedste ryttere under CHIO Aachen 2016 på DreamSports.tv
19-03-16 Irsk omspringningsspurt gav pote
18-12-15 Reglementerne for 2016 er nu online
15-12-15 Steve Guerdat vinder €1.200.000 i Geneve


Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider