Logo used for printing

HN afstemning
Rider du i din lokale skov?

Log ind for at deltage i afstemningen

Tidligere resultater

Tjen penge til klubben

Den 23. marts er Børnehjælpsdagens traditionsrige Lillebror Lotteri igen på gaden. Der er gode muligheder for at tjene penge til klubben, samtidig med at I støtter Børnehjælpsdagens arbejde for anbragte børn og udsatte unge i Danmark.

 

Fakta om Lillebror Lotteriet: Hvordan og hvornår
Der er rigtig mange penge at hente til klubben, som I kan bruge til udstyr og aktiviteter. I 2016 var den samlede indtjening på 1,9 millioner kroner.

Salget af Lillebror Lotteriet sker i perioden 23. marts til 5. juni 2017.

Et lod koster 20 kr. og heraf tjener I selv 8,50 kr. til fælleskassen.

Det er gratis at tilmelde jer, og usolgte lodder kan returneres. Der er således ingen økonomisk risiko.

Tilmelding foregår her: Sælg lotterier og tjen penge/Lillebror Lotteriet

 

Fakta om Børnehjælpsdagen
Børnehjælpsdagen støtter anbragte børn (0-17 år) samt udsatte unge (op til 29 år) i Danmark. Hjælpeorganisationen styrker børnenes og de unges kompetencer, fysiske og mentale robusthed gennem projekter, camps og 1-dags-arrangementer, der bliver afholdt over hele landet. Sidste år fik 8.727 børn anbragte børn og udsatte unge direkte glæde af Børnehjælpsdagens arbejde.

Læs mere på bhd.dk og facebook.com/bornehjaelpsdagen

 


Tilføjet d. 06-03-2017 kl. 11:06 af i kategorien Ridesport.




Informationer om HN


Annoncering


Mest populære sider