Nogle af Danmarks bedste dressurryttere kan i denne weekend opleves på hjemmebane, når der afvikles Blue Hors Dressurfestival i Randbøl ved Vejle. I samme weekend har rigtig mange både ponyryttere, children og juniorer taget turen til Belgien for at repræsentere Danmark i internationale springklasser. Derudover er danske springryttere også til start i både Tyskland og Holland.
Dressur
Blue Hors Dressurfestival i Randbøl, Danmark d. 16. - 20. November
CDI3*
Lena Leschly Aamann på Gørklintgaards Fanero
Daniel Bachmann Andersen på Blue Hors Zepter
Maria Anita Andersen på Ludowitz
Agnete Kirk Thinggaard på Cassio
Carina Cassøe Krüth på Audrey
Lone Bang Larsen på Bakkely's Onandt
Helene Melsen på Aston Martin
Carina Nevermann Torup på Donna Charian og Sirikit
Mai Tofte Olesen på Rustique
Martin Christensen på Eviva og FBW De Vito
Malene Kohlschmidt Ebbesen på Mira
Hasse Hoffmann på Heslegaards Rismon
Nathalie Zu Sayn-Wittgenstein på Fabienne
Signe Kirk Kristiansen på Zonyx OX
Spring
Damme-Neuenwalde i Tyskland d. 17.- 20. November
CSI2*
Zascha Nygaard Andreasen på Lutz og Ulivan
Nicklas Hemmingsen på Alexus Rose
Eva Kramer på Gandalf Ask, Gazette Ask og Schweppes Casidu
Søren Pedersen på Quel Cadeau, Tailormade Cavetta og Tailormade Van De Fruitkorf
CSIYH1*
Zascha Nygaard Andreasen på Kater Carlo
Søren Pedersen på Tailormade Billy, Tailormade Stina og Vidtskue's Jenni Star
Opglabbeek, Belgien d. 17. - 20. november
CSIP
Christine Thirup Christensen på Doon Laddie og Grantorino
Gustav Christian Jacobsen på Rainbows Mocha og Saorsie
Laura Baaring Kjaergaard på Roughan Sparrow, Tonlyn Bobbys Girl og Vie'nka Du Lavandin
Theodor Linde på Attyrory Rebel og Bel Air
Camilla Mortensen på Kadans Van Orchid's og Soniadoir
Sofie Rask Thomsen på Nørlunds Pokemon
Anne Sofie Tørnæs på Jaconella D, Kalypso Skovgaard og Strattonstown Nearly Gone
Caroline Nørgaard Winter på Colton Milton og De La Marcos Oliver
CSICh
Gustav Christian Jacobsen på Fayot og Waldemar
Noona Wildfang Linde på ECL Fortuna
Theodor Linde på Grand Cru Van Paemel
CSIJ
Isabella Bach på Calippola, Leonidas, Champion De Quidam RV og Ellely's Quality
Emilie Mosegaard Christiansen på Serupgaards Corona
Emil Hallundbæk på Chaccobet, Charinta og Early Morning Mist
Clara Hallundbæk på Dakar, Jasmin Af Hagalund og Quimono De La Roque
Michelle Lassen på King Louis
Phillippa W. Linde på I Caipiroska og Quabble
Camilla Mortensen på Lioness
Christina Nielsen på Camiccer S, Griffin og Lambert Ask
Anne Kristine Truelsen på Conny P, Dante og Taarupgaards Troja
Benedikte Rie Truelsen på Cassina Z og Kouffa
CSIU25
Jessica Toelstang på Bjerglunds Campari, Luigi og Quartel Du Mazes
Kronenberg i Holland d. 17. - 20. november
CSI2*
Christoffer Lindenberg på Call On Me, Jeudi D'ysenbeeck og Rebell
CSI1*
Stine Almind-Pedersen på Contini, Selma B og Smilla
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen på Atreju og Picobello Judarco
Julia C. Foss på First Lady